Masz pytania? Zadzwoń do nas! 695 641 885 tokarson@wp.pl

Mini paintball

Mini Paintball: Ale o co w tym chodzi?

Mini Paintball to po prostu paintball dla dzieci. W tej zabawie podobnie jak w paintball’u strzelamy z markerów kulkami wypełnionymi zmywalną farbą.

Różnice są następujące:

  • Mniejsza masa i kaliber kulek: Mini Paintball – 0,5cala, Paintball – 0,68cala
  • Mniejsza prędkość wylotowa kulki: Mini Paintball – 110-140 fps, Paintball – 280-300 fps, (stóp na sekundę)
  • Dwie powyższe cechy powodują iż energię pocisku jest na poziomie ok 1J (Dżula) = 100 gram spadające z wysokości 1metra. W paintballu to ok 12J=1,2kg z wys. 1m.
  • Dużo lżejsze markery, wykonane z lekkiego ale wytrzymałego plastiku (w paintballu są metalowe): nie wymagają też podłączenia butli z gazem.
  • Gra toczy się na mniejszym dystansie. Markery typu „strzelba pump-action” strzelają „ogniem” pojedynczym – po każdym strzale trzeba go przeładować (czyli nie otrzymamy trafienia serią).
  • Sumą tych zmian jest zabawa w „mały paintball” gdzie siła uderzenia kulki jest odpowiednia dla dzieci już od 9 roku życia. Trafienie jest odczuwalne, kulka rozbija się pozostawiając charakterystyczny „splat” ale nie ma bólu i siniaków!

Paintball jest stosunkowo młodą dyscypliną sportową ale w wielu fachowych zestawieniach podkreśla się fantastyczne efekty jakie daje jego uprawianie. Poza aspektem ogólnorozwojowym (zwinność, szybkość, poprawianie refleksu) pomaga on kształtować zdolność do szybkiego podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach, uczy współpracy w grupie i szybkiego adoptowania się do zmieniających warunków. Prócz zdobywania tężyzny fizycznej i trenowania wzroku w poszukiwaniu celu dzieci podczas rozgrywek paintball’owych uczą się jak skutecznie rozwiązywać problemy, dogadywać się z rówieśnikami i odważnie stawiać czoła wyzwaniom.

Dzięki naszym dziecięcym zestawom zorganizowanie atrakcyjnego przyjęcia urodzinowego czy nietuzinkowego wypadu z kolegami jest możliwe (nawet dla 9-latków), a ileż wrażeń i przeżyć przysporzą młodemu człowiekowi.

Ta oferta jest idealna dla szkół podstawowych do zorganizowania uczniom plenerowej wycieczki z paintball’em w roli głównej. Moc przygody jest tak duża, że jeszcze przez wiele tygodni uczniowie będą przeżywać przeprowadzone akcje i rozegrane bitwy. Taka wycieczka paintball’owa pozwala na redukcję lub eliminację napięć powstałych wewnątrz grupy co pozwoli nauczycielom i rodzicom na zaoszczędzenie własnych nerwów w rozwiązywaniu kłopotów młodych ludzi.

Mini Paintball to również świetne rozwiązanie dla kobiet, które chciałyby spróbować zabawy w paintball, ale boją się bólu i siniaków.

Podoba Ci się nasza oferta? Skontaktuj się z nami!